Zabezpiecz swój dom

Drzwi wejściowe odgradzają Twój dom od świata zewnętrznego, dlatego warto dokładnie ocenić poziom bezpieczeństwa.

Styl spotyka się z bezpieczeństwem

Preferencje dotyczące stylu wpływają na wiele naszych wyborów w domu, ale jeśli chodzi o bezpieczeństwo przy drzwiach wejściowych, spokój ducha jest co najmniej tak samo ważny jak estetyka. Oceń opcje materiałów i okuć, aby znaleźć produkty do drzwi, które zapewniają pożądany wygląd, a także bezpieczeństwo, którego potrzebujesz.

reklama:

Pozycjonowanie sklepu internetowego: szymanski.biz.pl

Najpierw weź pod uwagę materiał, z jakiego wykonane są drzwi wejściowe

Drzwi wejściowe z natury są trwalsze niż drzwi wewnętrzne, ponieważ muszą wytrzymywać trudne warunki pogodowe. „Nasz asortyment obejmuje drzwi z litego rdzenia MDF o wysokiej odporności na wilgoć, masywne drewno z wybranymi opcjami forniru, drzwi z pustym rdzeniem z dekoracyjnymi panelami szklanymi, a także w pełni przeszklone” – mówi Ryszard G., kierownik ds. sprzedaży w Hermes Drzwi & Okna. Z punktu widzenia bezpieczeństwa, Ryszard mówi, że drzwi z pełnym rdzeniem mogą znieść długotrwałą karę znacznie lepiej niż opcje z pustym rdzeniem.

Chociaż można by przypuszczać, że szklane drzwi są łatwiejsze do wyłamania niż drewniane, niemożność dyskretnego i cichego rozbicia szyby może zniechęcić do włamania. Rodzaj przeszklenia często zależy od konstrukcji lub funkcji drzwi. Na przykład małe szklane panele w drzwiach wejściowych mogą mieć tylko 5 mm grubości w porównaniu z większymi panelami. W obszarach narażonych na pożary buszu szklenie musi być wykonane ze szkła hartowanego o grubości 6 mm.

Dodaj drzwi z ekranem bezpieczeństwa

Aby zwiększyć bezpieczeństwo, rozważ drzwi z osłoną bezpieczeństwa . Opcje obejmują nowoczesne wersje prostej ramy wyposażonej w mocną stalową siatkę lub modele z litej stali z ozdobnymi stalowymi prętami, które mogą stanowić uzupełnienie tradycyjnego przedpokoju. Oprócz dodatkowej warstwy ochrony, zamykane drzwi ekranowe pozwalają również na pozostawienie otwartych drzwi wejściowych, gdy jesteś w domu, dzięki czemu możesz czerpać korzyści z przewiewnej bryzy, jednocześnie czując się bezpiecznie.

Spójrz na zamki w drzwiach

Dwa główne typy zamków do drzwi wejściowych to mechaniczne i bezkluczowe. „Popularne opcje mechaniczne obejmują zasuwy symetryczne Lockwood ogólnego przeznaczenia i zasuwy z podwójnym cylindrem” – mówi Paweł z firmy Hermes, menedżer ds. sprzedaży drzwi wejściowych w firmie Hermes Warszawa.

Zamki cyfrowe (dostępne zarówno w wersji z kluczem, jak i bez klucza) zrewolucjonizowały bezpieczeństwo domu, pozwalając właścicielom domów na pozbycie się kluczy. „Zamki cyfrowe są wyposażone w elegancką klawiaturę z ekranem dotykowym, którą można bezproblemowo zintegrować z większością systemów automatyki domowej, umożliwiając tworzenie unikalnych kodów PIN do otwierania drzwi” – wyjaśnia Paweł.

Zalety tych zamków obejmują możliwość ustawiania i usuwania kluczy cyfrowych, aby umożliwić odwiedzającym tymczasowy dostęp do domu, a także śledzenie, kto przychodzi i kiedy odchodzi (abyś wiedział, na przykład, że dzieci wróciły bezpiecznie do domu ze szkoły). . Aby przyjrzeć się bliżej bezpieczeństwu w domu, zapoznaj się z naszym artykułem na temat konfigurowania inteligentnego domu , w którym omówiono zaawansowane technologicznie opcje zamków.

Zmień swój zamek drzwi na cyfrowy

Najlepszym sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa przy minimalnych zakłóceniach jest zastąpienie obecnego zamka ulepszoną opcją cyfrową, sugeruje Paweł. „Jeśli jednak przełączysz się na inny styl zamka, będziesz musiał sprawdzić, czy istniejący ślad otworu drzwiowego znajduje się we właściwym miejscu”, ostrzega. Dodanie wizjera do drzwi , którą można łatwo zmodernizować, zapewni wizjer o kącie 160 stopni, dzięki czemu będziesz mógł zobaczyć, kto jest za twoimi drzwiami.

Zakupy drzwi wejściowych

Drzwi wejściowe i antywłamaniowe mogą być przyjemne i atrakcyjne, a jednocześnie solidne i chroniące. Znajdź idealne drzwi do swojego domu w sklepie e-gerda.pl. Największy dystrybutor drzwi do mieszkań i do domów w województwie Mazowieckim to firma Hermes z Warszawy. Prócz sprzedaży, konsultanci zapewnią pełne doradztwo. A jeżeli będziesz potrzebował montażu, firma zapewnia pełen serwis i profesjonalnych monterów. Jeżeli jesteś zainteresowany to sprawdź koniecznie.